čtvrtek 2. listopadu 2017

Islandské pleteníPletení se mi vždycky líbilo, ale byla to asi jediná věc, kterou jsem nebyla schopná se naučit. V 17 jsem někde doma našla tlustou vlnu, rovné jehlice a jen hladce jsem si upletla takovou parádní širokou šálu, kterou mám ve skříni dodnes ❤ Nic víc.

Vše se "zlomilo". když jsem odjela na Island. Měli tam krásné svetry z pravé ovčí vlny. Kolikrát jsem volala s mamkou přes Skype a básnila jsem o tom, jak jsou nádherné, jak si ho koupím, až si vydělám nějaké peníze.. Byly dost drahé, ale já je potřebovala.. Mamka mi tolikrát říkala, abych si ho upletla, že na tom nic není. Ťukala jsem si na čelo. Ha ha, já a plést. Pak jsem se jednou zmínila před maminou, u které jsem pracovala. Byla to holčina o tři měsíce mladší jak já, ale plést uměla 😅 Jak by taky ne, na Islandu pletou i chlapi. Synovec měl tenkrát první narozeniny a já přemýšlela, co mu pošlu. S "maminou" jsem se domluvila, že mu upletu vestu, aspoň se to pořádně naučím. A bylo to. První pletená pořádná věc byla taková pěkná krémová vestička s modrými kruhy a hnědým lemováním kolem rukávů a krku. Bylo to fajn, měla jsem čas, tak jsem se pustila do pletení svého prvního svetru. Jo - už i já měla svůj islandský svetr. Trvalo mi to 14 dní!!! Bylo to nepředstavitelné. Tak mě to bavilo, že jsem při práci myslela jen na pletení, zdálo se mi o pletení, ... Upletla jsem si ještě čelenku, rukavice, ponožky. Pak jsem jela domů a bylo to. Když to spočítám, upletla jsem za těch pět let minimálně 13 svetrů. První Vánoce dostali všichni něco pleteného 😇Žádné komentáře:

Okomentovat

Akce 10.11.-12.11.2017 do 12:00 Pohankové polštářky

Máme pro Vás první akci dílny  #SaumaMin   😍  Pokud si v období od 10.11. do 12.11. 12:00 vyberete v  Albu plné akce pohankový po...