úterý 31. října 2017

Zástěra ze starých jeansů

Často se zmiňuji o tom, že ráda zkouším nové věci. Mám v hlavě velký plán. Prozradím jen, že bych ráda pracovala s barvou a tiskem. Často chodím na Pinterest, kde sleduji, co kdo tvoří. Nechávám se inspirovat, hledám rady, když jsem bezradná. Často jsem u Pinů se šitím viděla krásnou zástěru. Jenže k čemu mě by byla? Když jsem začala laškovat s myšlenkou tisku, táta vyřadil ze své skříně staré jeansy, měla jsem jasno. Rozhodla jsem se, že ji tedy zkusím.

Akce začala jeansy.

 Byla jich hromada, musela jsem je nejprve rozstřihat. 


Následně jsem oddělila nohavice od sedů a zbavila všech švů.Vše jsem pořádně rozžehlila. Žehlení není moje silná stránka. Nebaví mě to. Oblečení nosím jen nežehlící nebo spoléhám na to, že se to na mě samo vyžehlí. Když jsem jednoho nedělního rána telefonovala s mamkou, ptala se mě, co dělám. No a já zrovna žehlila :-D Měla ze mě radost, pochválila mě. Samozřejmě jsem ji hned vyvedla z omylu, já přeci oblečení nežehlím. Žehlím jen látky na šití. Dokonce jsem si kvůli tomu vyčistila i svou samočistící žehličku, která byla tak připálená, že se sama už nevyčistí asi nikdy... ale pokračuji dále.

Na Pinterestu jsem si našla střih. Střih byl na nějakou dětskou zástěru, ale to mi nevadí, hlavně, že byla dle mé představy.Naměřila jsem si rozměry, které by odpovídaly mé figuře. Na mou zástěru stačily jen dvoje jeansy. Všechno jsem sešila, rozžehlila, nastříhala. Samozřejmě jsem sešila i špatně, občas se stane, že si líc spletu s rubem. A když chci, aby líc byl nahoře, tak je to pochopitelné. Na závěr jsem přemýšlela, jak okraje začistit. Vzhledem k tomu, že je to zástěra jen na doma, rozhodla jsem se okraje objet na OverLocku. 

 S výsledkem jsem spokojená. Těším se, až ji vyzkouším při tisku. 


A to možná přidám i fotku ze předu :-D


Žádné komentáře:

Okomentovat

Akce 10.11.-12.11.2017 do 12:00 Pohankové polštářky

Máme pro Vás první akci dílny  #SaumaMin   😍  Pokud si v období od 10.11. do 12.11. 12:00 vyberete v  Albu plné akce pohankový po...